Poradca

Jožo Hlavčo

Jožo Hlavčo

Bežec do vrchu & držiteľ traťového rekordu
na Slavkovský štít, Choč, Red Bull 400 Štrbské Pleso

Pretekám v behu do vrchu. Páči sa mi, že sa táto spravodlivá disciplína odohráva v prírode a že je šetrná k telu. Tréning vyžaduje dlhé objemové, ale aj intenzívne jednotky. Intervalový beh, skialp s prevýšením 3 000 m alebo napríklad 120 km na bicykli – to všetko Edgar svojim zložením spoľahlivo pokryje. Energetický nápoj, tyčinky a gély doplňujú energiu tak, ako si ju telo žiada. V regenerácii mi pomáha magnézium a proteín."


Richard Hynek

Richard Hynek

Extrémny prekážkový bežec
Majster Sveta v Spartan Trifecta Weekend

Najradšej behám dlhšie vzdialenosti okolo 20-30 km, na ktorých potrebujem mať dostatok energie. A práve v tom mi Edgar pomáha! Nefunguje totiž ako klasické energetické gély či drinky, takže s ním nehrozí ostrý nástup a ostrý pokles cukru v krvi. Tým pádom nemusím užívať jeden gél za druhým. Ďalšou výhodou Edgaru je, že je ľahko stráviteľný a nezaťažuje žalúdok, čo je počas bežeckých pretekov nevyhnutná vlastnosť.”


Patrik Milata

Patrik Milata

Ultra bežec

„Edgar je pre mňa dokonalým partnerom v rôznych bežeckých situáciách. Hlavný prínos má pred a pri behu, kedy zabezpečuje dostatok energie pre telo, ale ja ho často využívam aj po intenzívnom tréningu, kedy je nutné doplniť kvalitné sacharidy a bielkoviny.

Na 100km+ ultrabehoch mi 150-200 g Power drinku stačí akurát na 5-6 hodín výkonu, potom už energiu dopĺňam Power gélom každých 30-45 minút. Je až neuveriteľné, ako ma dokáže čo i len jeden gél nabudiť a uľahčiť mi nasledujúce kilometre.”


Jiří Petr

Jiří Petr

Skyrunner & ultrarunner
Reprezentant ČR v ultratraile a skyrunningu

„Horské ultratraily sa nezaobídu bez poriadnej porcie energie. Jej správne doplňovanie často rozhoduje o úspechu. Predtým, ako som spoznal Edgar, vyskúšal som mnoho iných doplnkov. Len Edgar mi ale dokáže energiu dodávať naozaj dlhú dobu a navyše je šetrný k žalúdku. A pomáha mi aj pri regenerácii, čo je nesmierne dôležité. Teraz sa už môžem sústrediť len na výkon.“


Pavel Paloncý

Pavel Paloncý

Extrémny bežec
Dvojnásobný víťaz Spine Race

„Pretekám v rôznych podmienkach - v zime, v horách, vo vysokej nadmorskej výške, na púšti aj v džungli. Podmienky tak rozdielne, ako sa dá len predstaviť, adaptácia na extrémne podmienky ale tvorí časť úspechu. Na Edgar som sa mohol vo všetkých týchto podmienkach spoľahnúť a vždy fungoval rovnako - výborne.“


Marek Causidis

Marek Causidis

Ultramaratón & skyrunning
Trojnásobný víťaz B7 a dvojnásobný majster ČR

Behám už 10 rokov, za tú dobu som vyskúšal nespočetne veľa výživových doplnkov a veľakrát sa mi potvrdilo, ako dôležité je správne doplňovanie energie nielen na pretekoch, ale aj pri náročnom tréningu. Až Edgar dokázal naplno pokryť moje energetické potreby a pomôcť mi aj s regeneráciou. Navyše výborne chutí, čo síce nie je pri doplnkoch stravy rozhodujúce, ale rozhodne to je príjemné.”