VŠETKO ALE ZAČALO OTÁZKOU

Odkiaľ zobrať dostatok energie pre dlhé tréningy, aby telo dokázalo podávať kvalitné výkony a mohlo lepšie regenerovať?

Ešte donedávna existovali na túto jednoduchú otázku len veľmi zložité odpovede. Zmeniť sa to rozhodla až skupina českých profesionálnych trénerov, lekárov a výživových expertov, ktorá dlhodobo spolupracuje s elitnými športovcami. Spoločne začali vyvíjať receptúru powerdrinku, ktorý by dodával energiu bežcom, cyklistom alebo bežcom na lyžiach, ktorých tréningy trvajú dlhé hodiny.

Na začiatku dlhoročného vývoja vkročili aj do niekoľkých slepých uličiek, aby si v praxi overili, že sila je v jednoduchosti. „Rozhodlo sa, že produkt musí byť jednoduchý, pretože v priebehu maximálneho výkonu telo ostatné látky okrem tých, z ktorých sa tvorí energia, nespracuje,“ spomína na začiatky Josef Andrle, renomovaný tréner a výživový expert.

Autori receptúry si jasne definovali cieľ

prípravok nesmie obsahovať doping, ani iné zakázané látky pre športové použitie

prípravok musí poskytnúť veľké množstvo energie

energia sa z prípravku musí uvoľňovať postupne, aby vydržala až na päť hodín výkonu

prípravok nesmie zaťažovať tráviaci trakt a nesmie spôsobovať nevoľnosti

prípravok musí byť jednoducho použiteľný

prípravok nesmie obsahovať konzervanty, ale ani farbivá

prípravok musí mať štandardizované zloženie

na prípravok sa musí športovec spoľahnúť v každej fáze svojho výkonu

KROK ZA KROKOM SA PODARILO SPLNIŤ VŠETKY KRITÉRIÁ. ODVÁŽNOU MYŠLIENKOU PRITOM BOLO ZALOŽIŤ PRODUKT NA SACHARIDOCH, PRETOŽE V TEJ DOBE BOL NÁZOV SACHARID VO SVETE ŠPORTU TAKMER ZAKÁZANÝM SLOVOM. VĎAKA TOMU VŠAK BOLO MOŽNÉ DOBIŤ TELO ENERGIOU BEZ TOHO, ABY MUSELO VYSÁVAŤ VLASTNÉ ENERGETICKÉ ZÁSOBY, K ČOMU HO NÚTIA PRÍPRAVKY NA BÁZE KOFEÍNU ALEBO TAURÍNU. DROBNÉ NEDOSTATKY BOLI DOLADENÉ V SPOLUPRÁCI S ELITNÝMI ŠPORTOVCAMI, KTORÍ HO TESTOVALI NIELEN POČAS TRÉNINGU, ALE AJ NA NAJPRESTÍŽNEJŠÍCH ČESKÝCH PRETEKOCH ALEBO NAPRÍKLAD AJ NA ZÁPASOCH HOKEJOVEJ EXTRALIGY. V NEOZNAČENÝCH FĽAŠKÁCH SA SKRÝVAL VYLADENÝ POWERDRINK, KTORÝ ALE V TEJ DOBE EŠTE NEMAL SVOJ NÁZOV.

Dielo bolo hotové, zostávalo ho pomenovať

Provokatívna inšpirácia prišla z cyklistického sveta, ktorý bol v tej dobe pretkaný dopingovými škandálmi a slovo EDGAR v nich bolo prezývkou pre zakázané EPO. „Nápad bol veľmi provokatívny a odvážny. My sme ním prirovnali účinky našeho prípravku k dopingu, ale bez použitia akýchkoľvek dopingových látok,“ spomínajú zakladatelia značky.

ANTIDOPING TEST

Aby nebolo pochýb o čistote produktu, nechali sme ho dôkladne otestovať na pracovisku Centrum for Preventive Doping Research Institute of Biochemistry German Sport Univerity Cologne v Kolíne nad Rýnom, ktoré uskutočňuje aj testovanie pre medzinárodnú antidopingovú organizáciu WADA. Edgar sa testoval na prítomnosť 11 látok z kategórie anabolických steroidov a 15 látok zo skupiny stimulantov. Žiadna z testovaných látok sa v Edgare nenašla.

SPOLUPRÁCA S ELITNÝMI ŠPORTOVCAMI

Benefity Edgaru začali využívať elitní športovci – ultramaratónec Pavel Paloncý, majster sveta v Spartan Race Richard Hynek, majster republiky v horskom ultramaratóne Marek Causidis a mnohí ďalší.

EDGARPOWER PARTNER PRETEKOV

Powerdrink sa stal partnerom stredoeurópskej série Spartan, ktorých účastníkom dodával energiu na najznámejších prekážkových pretekoch. A v roku 2021 sa Edgar spojil aj s ikonickými pretekmi Beskydská sedmička.

Viac než powerdrink

V priebehu rokov sa Edgar zmenil. Už nie je len powerdrinkom, ale značkou ponúkajúcou najkvalitnejšie produkty pre aktívny životný štýl. Vyskúšať môžeš jeho powergel, powerbar, proteín, orechové maslá alebo magnézium. Nech sa ale jedná o akýkoľvek produkt, vyrobený je len z najkvalitnejších surovín a bez akýchkoľvek balastov, ktoré by zbytočne zaťažovali telo. Ich dodávatelia sú starostlivo preverovaní a vyberaní. Nenechávame nič náhode, aby si mal istotu, že sa na Edgar môžeš spoľahnúť v každej situácii.